ładujemy...

  • Lorein

  • Lorein

O artyście

Początki istnienia zespołu sięgają roku 2009. Grupa powstała z inicjatywy Łukasza Lańczyka oraz Tomasza Dorobczyńskiego, do których potem dołączyli Sebastian Szczepański i Roland Langer. Początkowo zespół nosił nazwę Indie Bones, która uległa zmianie w 2010 roku. Muzycy pochodzą z Suchedniowa i Skarżyska-Kamiennej.

W roku 2010 zespół nagrał pierwsze demo, które zawierało cztery piosenki. Wtedy też zdobył kilka nagród, takich jak: pierwsze miejsce na FAZA Festiwal 2010 w Katowicach, dwie pierwsze nagrody w plebiscycie Świętokrzyskich Nagród Muzycznych „Muzyczne Scyzoryki 2010” (debiut roku oraz najlepszy wykonawca pop). Ponadto został finalistą kilku festiwali, m.in.: Browar Rock Festiwal 2010 w Żywcu, Maj Music Festival 2010 w Katowicach, KrakRock 2010 w Krakowie oraz VII Przeglądu Kapel Studenckich w Krakowie.

15 grudnia 2010 roku zespół podpisał kontrakt płytowy z wytwórnią S.P. Records. W 2011 roku Lorein wystąpił na jednym z największych festiwali studenckich w Europie Ursynalia – Warsaw Student Festival. Zespół uczestniczył w konkursie, ale ostatecznie o ich koncercie zdecydowało głosowanie internautów.

W 2013 roku zagrali na Cieszanów Rock Festiwal. W tym samym roku Lorein nagrodzono „Złotym Mikrofonem” Polskiego Radia Kielce, w kategorii „Debiut Roku”. W lipcu 2014 roku zespół wystąpił na głównej scenie Festiwalu w Jarocinie. Muzyczne dokonania kapeli podsumowała kolejna statuetka „Złotego Mikrofonu”, przyznana przez Polskie Radio Kielce, tym razem w głównej kategorii „Zespół Roku”.

W 2013 roku Lorein nagrodzono „Złotym mikrofonem” za najlepszy „Debiut”, a w 2014 ogłoszono „Zespołem Roku” Polskiego Radia Kielce. W „Rockowej 100-ce” najlepszych kawałków 2012 i 2013 roku Eski Rock znalazły się piosenki: „Krótkowzroczność”, Świat rzeczy” z debiutanckiej płyty „MoNoKoLoR” oraz „Pozytywny”, zapowiadający drugi krążek grupy: „Drzewa i Planety”.

Jesienią 2014 roku zespół wziął udział w programie Must Be the Music-Tylko muzyka, gdzie przeszedł przez eliminacje i półfinały, a za sprawą Dzikiej Karty słuchaczy RMF FM został finalistą VIII edycji programu.

Lorein podczas swojej działalności grał wspólne koncerty m.in. z grupami: Please The Trees (Czechy), Myslovitz, Substytut, Muchy oraz wielokrotnie z happysad, z którymi zagrał wiosenną trasę koncertową w 2013 roku (13 koncertów).

Dyskografia

  • 2012 MoNoKoLoR
  • 2014 Drzewa i planety
Lorein

Teledyski

Posłuchaj artysty