„ Alarm“– nowa płyta Bartasa Szymoniaka

Email Drukuj PDF
 Bartas - Alarm [CD]
 

1 marca 2017 r. nakładem SP Records. ukaże się  najnowsza płyta Bartasa Szymoniaka zatytułowana  „Alarm“ .

To wyjątkowy album Bartasa, będący  ilustracją muzyczną Artysty do słów najważniejszych poetów Pokolenia Kolumbów. 

Teksty T.Gajcego, K.K.Baczyńskiego czy A.Słonimskiego zostały ukazane w nowatorakich aranżacjach beatrockera. Materiał w całości  zarejestrowany został jedynie za pomocą aparatu mowy Artysty oraz gitary Michała Parzymięso. Mamy tutaj do czynienia z fuzją dźwięków tworzoną głosem jednego człowieka, będącą połaczeniem beatboxu i wokali zapętlanych na tzw looper oraz żywego instrumentu, którą Bartas określa jako BEATROCK.  Sesja nagraniowa miała miejsce w studio Sławka Lutyńskiego w Ożarowie Świętokrzyskim. Za miks i mastering materiału odpowiedzialny jest Marcin Kwazar z Gagarin Studio.

Marek Sierocki tak mówi o Bartasie Szymoniaku: " Ty tworzysz nowy gatunek muzyki. Dla mnie jest to coś wyjątkowego. Myślałem, że połączenie beatrocka z takim tekstem jest niemożliwe, tymczasem Ty sprawiasz, że to żyje na nowo…"

Bartas – absolwent Wydziału Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach, frontman legendarnego - Sztywnego Pala Azji ( 2007 - 2015 ). Jest także laureatem popularnego "Idola.

„ Alarm“  – tracklista: 

1.BEATROCK - INTRODUKCJA
2.ALARM
3.CHORE MYŚLI
4.ŚPIEW MURÓW
5.PORTRET
6.WIATR
7.NIE MA SPRAWIEDLIWOŚCI
8.HYMN WIECZORÓW MIEJSKICH
9.MŁODOŚĆ - BEZ IMIENIA

Kliknij tutaj żeby zamówić album.

 

Dideło

 
 
 
 
 
 
 

 
 

Newsletter


Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach przeglądarki..

Akceptuję ciasteczka z tej strony.